rss

Nareszcie odrobina zimy w styczniu, który sprzyja wspomnieniom, czekamy na wiosnę i wspominamy miniony sezon. Dzisiaj parę fotografi z warsztatów Jogi – Dwór w Odonowie to idealne miejsce na wszelkiego rodzaju warsztaty, szkolenia, spotkania – Kraków zaledwie godzinę jazdy – cisza, spokój, przyroda, doskonała kuchnia i domowa atmosfera

Jak co roku we dworze odbyło się czwarte już z kolei Odonowskie kolendowanie – jak co roku było cudnie. Tym razem dzięki uprzejmości Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Skalbmierzu nasze spotkanie uświetniły Drożanie, Rosiejowianki i solistka z zespołu Samosiejki oraz muzyk kapeli Zganioki. Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebook’u

IMGP0031

WELCOME HOME

Namasté 

Zapraszamy do zorganizowania warsztatów Yogi w Odonowskim Dworze. Odkryjcie pokłady pozytywnej energii drzemiące na Ponidziu.

Autorska kuchnia wegańska i wegetariańska

Domowa atmosfera

4 hektary zabytkowego parku do dyspozycji, które zapewniają ciszę i spokój potrzebne do medytacji. Boisko do badmintona, miejsce i drewno na ognisko.

Zadaszone Patio o powierzchni 200 metrów kwadratowych, otwarte na park, idealne do spożywania posiłków oraz ćwiczeń i medytacji w razie niepogody.

14 klimatycznych pokoi w których może przenocować do 36 osób.

Nocleg z wyżywieniem już od 70 zł od osoby. Cena zależy od wielkości grupy i długości pobytu

Dodatkowo możemy zorganizować wycieczkę po okolicy, jazdę konną na arabach w zaprzyjaźnionej stadninie ( 20 km), spływ kajakowy Nidą – jedna z najpiękniejszych i najczystszych polskich rzek, profesjonalną opiekę do dzieci.

Możemy też pomóc w zorganizowaniu transportu.

Dobrym pomysłem jest wyjazd na medytację do rezerwatu gipsowego w Skorocicach lub do Grodziska w Stradowie.

Dlaczego Dwór w Odonowie to idealne miejsce na warsztaty Jogi ?

Od wieków ludzie doceniali niesamowitą siłę bijącą z tej ziemi – świadczą o tym zlokalizowane w bezpośrednim pobliżu megalityczne grobowce w Słonowicach ( 3000 lat pne. ), pozostałości osady celtyckiej w Pełczyskach (100 lat pne.), grób wojownika huńskiego z Jakuszowic czy też wczesnośredniowieczne grodzisko w Stradowie. Zadziwia wprost mnogość pogańskich kopców i chrześcijańskich kapliczek, synagog i zborów ariańskich znajdujących się w okolicy.

yin-yang-sowy

Dobra wiadomość ! Jeżeli około 30 dorosłych osób umawia się na kąpiel w Kazimierskim zbiorniku w lutym a pogoda jest jak w pod koniec marca, musi to zwiastować rychłe nadejście wiosny !

Jak zwykle Kazimierskie Morsowanie możemy uznać za bardzo udane. Już drugi raz z rzędu towarzyszyła nam Straż Pożarna z Kazimierzy Wielkiej  dając wspaniały popis ratownictwa wodno-lodowego. Po udanej kąpieli i wychłeptaniu gorącego rosołu z Odonowa Morsy jak co roku wypasały się na saunie i w jacuzzi w Pływali Wodny Raj w Kazimierzy Wielkiej .

Później Morsy udały się do Dworu w Odonowie gdzie poza pamiątkowymi dyplomami był Bigos długoważony z mięsiwem, grzybami i śliwką, pyszna szarlotka Kasi i szampańska zabawa, niestety nie do białego rana. Kolejne Kazimierskie Morsowanie obowiązkowo kończymy śniadaniem po imprezie w Odonowie !

W tym roku najliczniejszą ekipą były Morsy Ziemi Chrzanowskiej z „Epoki Lodowcowej”

Swoje reprezentacje miały też Klub Morsa Sopelek z Rzeszowa oraz „BodyMors” z Tarnobrzega .

Lwia część zdjęć dzięki uprzejmości nieocenionego Zdzisława Pilarskiego (te i inne zdjęcia z Kazimierzy Wielkiej i okolic na http://www.pilarscy.eu )

II Kazimierskie Morsowanie

Odonowskie Towarzystwo Kulturalne oraz Dwór w Odonowie mają przyjemność zaprosić wszystkich amatorów mrożących krew w żyłach kąpieli i również tych, którzy chcą tylko się poprzyglądać na Drugie Kazimierskie Morsowanie – Impreza odbędzie się (bez względu na pogodę) w najbliższą sobotę 21.02.2015 nad pięknym, nowym zalewem w Kazimierzy Wielkiej.

Rozpoczynamy o 13.00.
Strażacy z Komedy Powiatowej zaprezentują nam pokaz ratownictwa wodnego i lodowego
około 13.30 kto może ten do wody a reszta się przygląda.

Ci co pływali dostają kubek pożywnej zupki (Consomme) a ci co nie pływali muszą poczekać, może coś dla nich zostanie . . .
Od około 14.30 do 16.00 Basen/Sauna na pływalni „Wodny Raj” w Kazimierzy Wielkiej
Od 16.00 Bigos długo-ważony z mięsiwem, grzybami i śliwką w Odonowie.

Zapisy dla chętnych na pierwszeństwo do pożywnej zupki pod adresem : kazimierskiemorsowanie@op.pl

 

Powiada robaczek: I dziadek, i babka,
I ojciec, i matka jadali wciąż jabłka,

A ja już nie mogę! Już dosyć! Już basta!
Mam chęć na befsztyczek! I poszedł do miasta.

 

IMGP7750 mały

Jesienią polecamy:

2 x mozzarella !

Tosty z czosnkiem naszym polskim (od Marysi = Dziękuję !!), ziołami, oliwą i roztopioną mozzarellą

A jako „główne danie” pomidory grillowane na oliwie z czosnkiem, octem balsamicznym, brązowym cukrem i czerwonym winem podane ze świeżą bazylią i mozzarellą

Do popicia hiszpański biały półwytrawny pyszno-stołowy  „Sol del Rey”

Albo dla odmiany:

Pierś z kurczęcia w szynce parmeńskiej z szałwią i serem Mimolette, grillowana na maśle z czosnkiem, ziołami i białym winem

Ziemniaczki w mundurkach zapiekane z masłem, czosnkiem i ziołami

Korzenny sos serowo śmietanowy na czerwonej cebulce i białym winie . . .

I teraz UWAGA!: to wszystko podane w towarzystwie świeżego ogórka !

Do popicia wyśmienite pyszno-wykwintne Albarinho od Martina Codaxa . . . .

I co ja jutro zjem na obiad ???

 

Starsze posty »